Krótka charakterystyka okien drewnianych

okna-drewniane

Obecnie, na rynku istnieje wiele różnych systemów okiennych. Aby wybrać ten najbardziej odpowiednie trzeba wiedzieć, czym charakteryzuje się konkretny rodzaj okien.

Okna drewniane

Nowoczesne okna drewniane Witraż to okna o szerokim wachlarzu zalet. Przede wszystkim, w ich ofercie istnieje wiele modeli oraz wzorów do wyboru. Istnieje także możliwość zamawiania okien wykonanych według indywidualnego projektu, w nietypowych kształtach i rozmiarach. Okna drewniane mogą być malowane (na różne kolory), lakierowane, a nawet rzeźbione. Ich elegancja doda klasy każdemu budynkowi i sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na ciepłe i przytulne. Ponadto, doskonale komponują się one z innymi drewnianymi elementami budynku i wyposażenia wnętrz. Ich wygląd sprawia, że nadal są postrzegane jako produkty luksusowe i o bardzo wysokiej jakości.

Dane techniczne

Okna drewniane cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co oznacza, że mają bardzo dobrą izolację cieplną, co jest nieocenioną zaletą w klimacie umiarkowanym. Bardzo dobra jest także izolacja akustyczna, bo okna są szczelne i dobrze wygłuszają dźwięki otoczenia. Drewniane ramy są w stanie utrzymać duże powierzchnie przeszklone, są sztywne i nie ulegają naprężeniom. Do tego, łatwo zainstalować w nich potrzebne funkcje antywłamaniowe, a w przypadku uszkodzeń można je łatwo naprawić. Wszystkie te cechy sprawiają, że ich trwałość sięga niemal stu lat (przy odpowiedniej konserwacji).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Okna drewniane. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *